top

Informacje z firm

Hama Plus S.A.


                                     
          
    


DanHatch i Hama Plus wspólnie
budują swoją pozycję na rynku europejskim


Akcjonariusze DanHatchA/S i Hama Plus podjęli decyzję o rozpoczęciu współpracy kapitałowej obu spółek. W wyniku porozumienia, w czerwcu 2009 roku spółka DanHatchA/S  objęła mniejszościowy pakiet akcji w spółce Hama Plus S.A. Oba podmioty dysponują potencjałem produkcyjnym przekraczającym razem 180 milionów jednodniowych pisklat brojlerowskich rocznie. Celem współpracy kapitałowej jest zapewnienie dalszego dynamicznego rozwoju obu firm zarówno na rynku polskim, jak i rynkach europejskich oraz ciągłe podnoszenie jakości oferowanych produktów.

Współpraca kapitałowa spółek wygeneruje dodatkową wartość dla klientów obu podmiotów. Większa dostępność produktów, bogatsza oferta usług oraz połączenie wiedzy i doświadczeń obu producentów przełożą się bezpośrednio na wyższy komfort klientów i wzmocnienie pozytywnego wizerunku obu firm na rynku. Połączone działania Hama Plus S.A. i DanHatchA/S będą się skupiać na intensyfikacji współpracy z polskimi fermami reprodukcyjnymi ukierunkowanej na poprawę jakości oraz wyników produkcyjnych.

Oba podmioty będą kontynuowały swoją działalność pod obecnymi markami.

Hama Plus S.A. jest największym producentem jednodniowych piskląt brojlerowskich w Polsce produkującym około 50 milionów pisklat jednodniowych rocznie. Siedziba oraz zakład wylęgowy firmy mieszczą sie w Starym Widzimiu koło Wolsztyna w województwie wielkopolskim. Przedsiębiorstwo działa w zintegrowanym systemie produkcji jaj wylęgowych, wylęgu, rozprowadzania piskląt i odchowu kurcząt, opartym na stałej kontroli jakości i profesjonalnym doradztwie technicznym na wszystkich etapach procesu produkcyjnego. Hama Plus jest partnerem zarówno indywidualnych producentów, jak również zintegrowanych przedsiębiorstw drobiarskich.

DanHatchA/S posiadający dwie wylęgarnie zlokalizowane w północnej i południowej Danii jest jednym z największych producentów jednodniowych piskląt brojlerowskich w Europie. Spółka wraz z liczną rzeszą ferm współpracujących produkuje powyżej 180 milionów jaj wylęgowych oraz sprzedaje 125-130 milionów piskląt brojlerowskich rocznie, przy czym eksport piskląt kształtuje się na poziomie 10-15 milionów.

W 2008 Hama Plus S.A. i DanHatchA/S osiągnęły łączny obrót ok. 70 mln EUR i zatrudniały 200 osób.


Dodatkowe informacje można uzyskać na:
www.hamaplus.pl, www.danhatch.dk 

Osoby kontaktowe:
Prezes Zarządu Pan Paweł Rembacz
prembacz@hamaplus.pl
Członek Zarządu Pan Łukasz Szyło
lszylo@hamaplus.pl 

Osoba kontaktowa:
Dyrektor ds.Eksportu Pan Thomas Holm Jensen -
th@danhatch.dk Hama Plus S.A
Zakład Wylęgu i Dystrybucji Drobiu.
Stary Widzim 254
64-200 Wolsztyn
tel. +48 68 347 18 20
fax +48 68 347 23 93
Strona internetowa: www.hamaplus.pl
Email: hamaplus@hamaplus.plKrajowy lider produkcji jednodniowych piskląt brojlerowskich zaprasza Państwa do współpracy.
Oprócz wysokiej jakości piskląt oferujemy również kompleksową obsługę odbiorców.
Dysponujemy własnym serwisem weterynaryjnym i zootechnicznym. Od lat zaopatrujemy w pisklęta klientów w kraju i zagranicą.
Oferujemy pisklęta brojlerowskie mięsnych odmian Ross i Cobb.
Oferowane jednodniowe pisklęta dostarczane są do odbiorców specjalistycznym transportem pozwalającym przewieźć jednorazowo nawet 120 tyś. piskląt. Firma dodatkowo zapewnia profesjonalne doradztwo zootechniczne, a specjalnie przeszkolony personel potrafi dostosować się do indywidualnych wymagań odbiorców.
Posiadamy najnowocześniejszy w Polsce zintegrowany system produkcji piskląt.
Firma spełnia wymagania norm ISO 9001:2000 System Zarządzania Jakością z zakresu wylęgu i dystrybucji drobiu oraz brytyjskiej normy ACP (Assured Chicken Production).
Hama Plus to gwarancja dobrych, a przede wszystkim powtarzalnych wyników produkcyjnych. Jesteśmy stabilnym i pewnym partnerem w biznesie. Ponadto zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy naszym dostawcom.