top

Aktualności

Grypa ptaków w Japonii


Japonia rozpoczęła likwidację stad składających się z ponad 300 tysięcy ptaków (kurczaki i kaczki) po tym jak odkryto wysoce zjadliwą formę grypy ptaków na farmach na północy kraju – poinformował Reuters. Ptasia grypa pojawiła się w Japonii po raz pierwszy od ponad dwóch lat, a informacje o zakażeniach doprowadziły na tamtejszej giełdzie do wzrostów kursów akcji firm produkujących leki antywirusowe i sprzęt medyczny.

W prefekturze Niigata, na północ od Tokio, władze postanowiły dziś (29.11.2016) o wybiciu stada kurczaków liczącego 310 tysięcy osobników. Wcześniej na farmie gdzie zarządzono  likwidacje znaleziono 40 martwych ptaków u których potwierdzono obecność wirusa H5.

Dalej na północy Japonii, w prefekturze Aomori, zlikwidowano ponad szesnastotysięczne stado kaczek po potwierdzeniu obecności ptasiej grypy.

Po informacjach o stwierdzeniu grypy ptaków w Japonii na tokijskiej giełdzie podrożały akcje jednej z firm farmaceutycznych specjalizujących się w lekach antywirusowych oraz firmy produkującej maseczki chirurgiczne.

powrót