top

Aktualności

Ukraiński gigant Ovostar Union wchodzi do Polski


Jeden z największych producentów jaj na Ukrainie wchodzi na polski rynek. Według informacji Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz na rynku drobiarskim szykuje się bardzo duża akwizycja. Ovostar Union prowadzi rozmowy w sprawie kupna jednej z polskich ferm.

Informacja o planach wejścia na polski rynek i przejęcia jednej z ferm przez Ovostar Union została potwierdzona przez ukraińską firmę prawniczą LCF Law Group, która prowadzi negocjacje i doradza prawnie Ovostar Union. Według LCF w tej chwili trwają analizy prawne oraz analizy ryzyk związanych z przejęciem polskiej firmy.

Ovostar Union jest jedną z największych firm rolno-spożywczych na Ukrainie. Akcje przedsiębiorstwa są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ovostar należy do trzech największych producentów jaj na Ukrainie. Ovostar ma stada kur nieśnych o łącznej liczbie około 5 mln 900 tys. sztuk. W pierwszym półroczu 2016 roku firma wyprodukowała 670 milionów jaj. Eksport jaj w skorupkach Ovostaru w pierwszym półroczu tego roku wyniósł 145 milionów sztuk i stanowił ponad 30 procent sprzedaży całkowitej. Sześciomiesięczne przychody firmy, po czerwcu tego roku, wyniosły 34,4 mln dolarów, a zysk netto 9,1 mln dolarów.

powrót