top

Aktualności

Rząd pomaga drobiarzom. W Malezji.


Malezyjscy producenci brojlerów odnieśli sukces, który pozwoli im na obniżenie kosztów produkcji. Po interwencjach organizacji drobiarskich, rząd Malezji wydał pozwolenie na zatrudnienie imigrantów przy chowie brojlerów.

Malezyjska Federacja Stowarzyszeń Hodowców Zwierząt Gospodarskich od dawna apelowała do rządu o umożliwienie zatrudniania obcokrajowców w sektorze drobiarskim. Federacja podnosiła argumenty dotyczące niepełnego wykorzystania możliwości produkcyjnych miejscowych ferm ze względu na dotkliwe braki siły roboczej. W ostatnich miesiącach pojawiły się też doniesienia o przymusowych przerwach w produkcji u najmniejszych hodowców, którzy mieli kłopoty z konkurencyjnością cenową ze względu na wysokie koszty pracy. Zgodnie z szacunkami malezyjskich mediów, tamtejszemu drobiarstwu brakuje około pięciu tysięcy pracowników.

Malezyjska Federacja Stowarzyszeń Hodowców Zwierząt Gospodarskich spodziewa się, że efektem umożliwienia dostępu do rynku pracy w sektorze drobiarskim dla obcokrajowców będzie spadek cen mięsa na rynku wewnętrznym oraz poprawa konkurencyjności eksportowej. Według ekspertów, ze względów formalnych, nowi pracownicy pojawią się na malezyjskich fermach nie wcześniej niż za trzy miesiące.

powrót