top

Aktualności

Można wypuszczać kury na zewnątrz!


W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące grypy ptaków. W rozporządzeniu nie ma nakazu utrzymywania drobiu wewnątrz budynków. Oznacza to, że od 6 kwietnia będzie można wypuścić ptaki.

W rozporządzeniu utrzymano wysoki poziom bioasekuracji jednak zrezygnowano z krytykowanego przez hodowców gęsi oraz producentów jaj z wolnego wybiegu zakazu przebywania drobiu na zewnątrz. Nowe przepisy uchyliły także zakaz organizowania targów i wystaw ptaków. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa wejdzie w życie następnego dnia po ogłoszeniu, czyli od 6 kwietnia 2017 r.

Jednocześnie uchylone zostaje  rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 2091).

Tekst nowego Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków dostępny jest w Dzienniku Ustaw z dn. 5 kwietnia 2017 r.  - http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/722

 

powrót