top

Aktualności

USA. W 2016 roku mimo wzrostu produkcji spadały dochody hodowców.


Przychody sektora drobiarskiego w Stanach Zjednoczonych spadły w 2016 roku o 20 procent do 38,7 mld dolarów. Najbardziej ucierpiały przychody ze sprzedaży producentów jaj, które spadły aż o 52 procent, mimo niewielkiego wzrostu produkcji – wynika z raportu amerykańskiego departamentu rolnictwa, który przeanalizowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Wartość przychodów ze sprzedaży amerykańskich producentów jaj zmalała, z 13,6 mld dolarów w 2015 roku, do 6,48 mld dolarów w roku ubiegłym. W tym samym czasie produkcja jaj zwiększyła się w USA o pięć procent. Statystyka ta obrazuje trudną sytuację hodowców kur nieśnych, którzy mają problemy od czasu grypy ptaków, która w 2014 roku miała w Stanach Zjednoczonych wyjątkowo gwałtowny przebieg.

Wartość sprzedaży kurcząt rzeźnych w 2016 roku wyniosła w USA 25,9 mld dolarów, co oznacza spadek o 10 procent w stosunku do roku poprzedniego. Podobnie jak w przypadku jaj, spadek przychodów odnotowano przy rosnącej produkcji, która zwiększyła się o dwa procent (porównując wagę ubojową).

powrót