top

Aktualności

Informacja o wycofaniu polskich jaj z niemieckich sklepów jest nieprawdziwa.


Niemieckie media doniosły (dw-world.de) o „oburzeniu na polskie jaja z nr 3” w niemieckich supermarketach, a polska telewizja interaktywna AGRO NEWS, agronews.com.pl przekazała za TVP.INFO informacje na ten temat (3.09.2011)  pod własnym sensacyjnym tytułem „Niemieckie sklepy wycofują polskie jaja ze sprzedaży”.   

Informacja ta jest niezgodna z prawdą. W tłumaczeniu oryginału artykułu, zamieszczonego w TVP.INFO (http://tvp.info/informacje/agro-info/oburzenie-na-polskie-jaja/5203127), napisano bowiem, że:
międzynarodowa organizacja ochrony zwierząt „Cztery Łapy” zażądała natychmiastowego wycofania jajek ze sprzedaży, ale w odpowiedzi usłyszała, że zarząd sklepu przyjrzy się jedynie importowanym jajom, jednak o wycofaniu ich nie ma mowy. Nie ma, bo oficjalnego zakazu sprzedaży jaj od kur z tej metody chowu, również jeszcze nie ma.

Nasz komunikat w tej sprawie :

Nie potwierdzają się doniesienia o wycofywaniu polskich jaj z niemieckich
sklepów. Owszem prawdą jest, że Niemcy martwią się o to co mają na talerzu. Niemieccy konsumenci doceniają najwyższej jakości jaja z Polski, chwaląc je za smak, bezpieczeństwo i dobrą cenę. Dlatego bez trudu można kupić w niemieckich supermarketach jajka oznaczone PL 3. Po prostu Niemcy, podobnie jak Polacy mają koszty pod kontrolą i kupują jaja z trójką.

  
powrót