top

Aktualności

„Biznes Raport” o firmie HARTMANN POLSKA Sp. z o. o.


„Biznes Raport” (nr 1 z dnia 31.01.2012 r.)  opublikował  artykuł pt: „Naturalna ochrona” stanowiący uznanie dla  proekologicznej działalności firmy HARTMANN POLSKA Sp. z o. o. w branży  opakowań do jaj z masy papierowej.  Oferta tego przedsiębiorstwa umożliwia konsumentom zakup naturalnych produktów jakimi są jaja, opakowanych w przyjazne środowisku wytłaczanki.
„Biznes Raport” jest prasowym dodatkiem do  Dziennika Gazeta Prawna. Wydawcą tego dodatku jest Agencja PR – Agencja Kreatywna. Agencja ta jest jednocześnie organizatorem konkursu projakościowego w Polsce – JAKOŚĆ ROKU . W konkursie tym w 2011 r. firma HARTMANN POLSKA SP z o. o. otrzymała nominację.

Tekst artykułu:

Naturalna ochrona

Wśród społeczeństwa rośnie świadomość ekologiczna w zakresie ograniczania ilości odpadów, emisji spalin oraz ochrony środowiska naturalnego. Chcemy zdrowo żyć i odżywiać się nie szkodząc przy tym naszemu naturalnemu otoczeniu. Produkt optymalnie wpływający na przyrodę powinien zostać również zapakowany w nieszkodzące środowisku opakowanie.  Tego typy proekologiczne rozwiązanie proponuje konsumentom firma HARTMANN, oferująca wytworzone z masy papierowej opakowania do jaj. 

Chcąc zdrowo się odżywiać, szukamy na sklepowych półkach naturalnych produktów zapakowanych w również naturalny sposób.  Dla klientów i otaczającego nas środowiska wyroby w ekologicznych opakowaniach to optymalny wybór. – Nasze opakowania z masy papierowej są ergonomiczne, przyjemne i ciepłe w dotyku, doskonale chronią zawartość, a podczas ich otwierania i zamykania nie jesteśmy narażeni na irytujący hałas towarzyszący opakowaniom plastikowym, Nie wolno zapominać, że tworzywa sztuczne powstają na bazie ropy naftowej, która przecież nie jest surowcem odnawialnym. Wybierając produkty zapakowane w opakowania z masy papierowej nie tylko oszczędzamy ropę naftową, ale też redukujemy emisję CO2 do atmosfery – mówi dr inż. Krzysztof Kloczkowski, członek zarządu HARTMANN Polska Sp. z o. o. – W procesie produkcji opakowań do jaj wykorzystujemy papier pochodzący z recyklingu. Uzyskujemy wyrób, który może być kompostowany lub ponownie przetwarzany – dodaje.

Firma HARTMANN jest obecna na polskim rynku od 20 lat i od tego czasu wypracowała pozycję lidera rynku w branży opakowań z masy papierowej do jaj. Wdrożone systemy ISO 9001 oraz ISO 14001 stały się podstawą do przyznania spółce nominacji do tytułu JAKOŚĆ ROKU 2011.Biodegradowalność produktów potwierdza certyfikat przyznany przez Centralny Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Opakowań w Warszawie.”

 

powrót