top

Aktualności

Światowy Dzień Jaja – III świętowanie w warmińskim Gietrzwałdzie.


W sobotę 12 października 2013 r. o godz. 10.00 w miejscowej hali sportowej  już po raz trzeci odbędą się  Gminne Igrzyska Najmłodszych połączone z obchodami Światowego Dnia Jaja.  Inicjatorem imprezy  jest Piotr Lisiecki – Wiceprezes  Izby , którego  wydawnicza firma  Pro Agricola Spółka z o.o. ma swoją siedzibę w tej miejscowości,  a jednym z patronów imprezy jest Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.  Mariaż dziecięcych igrzysk sportowych z promocją spożywania jaj jest wyjątkowo „trendy”. Jaja są bowiem szczególnie  polecane w codziennej diecie dzieci i sportowców.  Światowy Dzień Jaja wyjątkowo wpisuje się w społeczne kampanie na rzecz prawidłowego odżywiania dzieci  i młodzieży.

Dzieci lubią jaja,  a  rosnący organizm potrzebuje składniki pokarmowe. Zatem jaja jako doskonałe źródło aminokwasów mogą być świetnym pożywieniem dla dzieci, a ponadto
 „Jaja są fitness”:
Anita Bean, zarejestrowany dietetyk specjalizujący się w żywieniu sportowców, powiedziała, że:
„Jaja stanowią żywność  zawierającą białko o wysokiej jakości biologicznej, które można powszechnie kupić, a jest niezbędne do odbudowy i regeneracji mięśni podczas wysiłku fizycznego. Eksperci udzielający porad żywieniowych sportowcom, stwierdzili, że 10-20 g białka to optymalna ilość tego składnika potrzebnego do regeneracji po treningu, którą można znaleźć w prostych potrawach, takich jak omlet z dwóch jaj.”
„Miłośnicy sportu mogą mieć  coraz więcej korzyści za mniejsze pieniądze,  z naturalnych produktów spożywczych zawierających białko, takie jak jaja.”

(źródło: „Egg-cellent new website for fitness fans” (25.08.2011 r.) – art. na stronie internetowej  British Lion Egg - http://www.britegg.co.uk/press_releases/view/355 ).

Podajemy link do informacji o III Gminnych Igrzyskach Najmłodszych w Gietrzwałdzie - http://www.grs.gietrzwald.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013
/10/12/89/250/iii-gminne-igrzyska-najmlodszych-i-swiatowy-dzien-jaja?Itemid=0


W załączonym pliku plakat III Gminnych Igrzysk Najmłodszych

Załączone pliki:

  1. Plakat III Gminnych Igrzysk w Gietrzwałdzie
powrót