top

Aktualności

Uczniowski Światowy Dzień Jaja 2014


Promocja spożycia jaj  w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej – zagłębiu produkcji jaj.  

Szkoła ta zasłużyła na pierwsze miejsce w organizacji obchodów i propagowaniu zdrowej i smacznej diety jajecznej, a hasła i wierszyki  reklamowe   wymyślone przez uczniów na publikację:


„ Jedz jaja ze Środy – dodadzą ci zdrowia i urody!”
                        
„Zdrowe jajka jedz, a przez życie będziesz biec!”

„ Myśli kura… Aja, aja – jakie zdrowe kurze jaja!”
                    
„Jemy jaja cud natury – jaja wytwarzają kury!”

To nie jest bajka,
że warto jeść jajka!
Warto, bo jajka kurze
obojętnie małe, czy duże
wartości odżywcze mają,
więc siłę i zdrowie dają!Uczniowie wszystkich klas wzięli czynny aktywny udział w przedstawieniu naturalnych wartości odżywczych jaj. Jajeczny temat,  wsparty znakomitymi pomysłami   i organizacją obchodów, wyzwolił liczne talenty twórcze uczniów nie tylko plastyczne, ale również poetyckie.

„Uczniowie najstarszych klas  na lekcjach przyrody wykonywali plakaty ukazujące odżywcze zalety jaj oraz wymyślali hasła reklamujące ich spożywanie. Z kolei na lekcjach języka polskiego redagowali przepis na potrawę z jaj. Każdy przepis ozdobiony został tematyczną ilustracją. Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicach  w holu szkoły. Stanowiły one dla uczniów skarbnicę wiedzy o jajach. Z plakatów można się było dowiedzieć, że jaja są zdrowe, ponieważ zawierają np. lecytynę, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy. Jajka to również bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz B2 i B12, kwasu pantotenowego i składników mineralnych: fosforu, potasu, wapnia, żelaza, magnezu. Wszystkie zalety jaj okraszone zostały dowcipnymi hasłami.”

Uczmy się od Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej jak promować jaja.

Sprawozdanie z imprezy w pliku poniżej.
Dokumentacja fotograficzna na stronie internetowej szkoły. http://www.sp3sroda.edu.pl/galeria/galeria_14-15_swiatowy_dzien_jaja.html

Załączone pliki:

  1. Sprawozdanie z obchodów Światowego Dnia Jaja 2014' w Szkole Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp.
powrót