top

Aktualności

Strona internetowa jedzmyjaja.pl namawia do spożywania jaj.


Fundacja Jedzmy Jaja.pl  uruchomiła własną stronę internetową oraz profil na Facebook’u adresowany do konsumentów - smakoszy jaj i dbających o zrównoważoną dietę.

Hasło przewodnie tej strony : JAJA TO WIĘCEJ NIŻ ŻYWNOŚĆ

Strona internetowa http://www.kipdip.org.pl/article/id/917

Profil Facebook https://www.facebook.com/JedzmyJaja/

Strona internetowa realizuje statutowe zadania Fundacji. Przekazuje konsumentom informacje o niedocenianych wartościach odżywczych jaj , ich prozdrowotnych właściwościach, zachęcając w ten sposób konsumentów, aby wpisali jaja na stałe do codziennej diety.  

W nowej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Zasadach Zdrowego Żywienia opublikowanych w styczniu 2016 r. przez Instytut Żywności i Żywienia -  Jaja zostały umieszczone w tej samej grupie produktów, co ryby i nasiona strączkowe, które Instytut ten zaleca jako składniki niezbędne w codziennej diecie.

Link do informacji w IŻŻ : http://www.izz.waw.pl/pl/?option=com_content&view=article&id=7

Regularne spożywanie jaj zapobiega bowiem chorobom cywilizacyjnym - otyłości, cukrzycy, chorobom układu krążenia, nadciśnieniu i schorzeniom neurodegradacyjnym.

Źródłem  informacji  zawartych  na stronie www.jedzmy jaja.pl  są najnowsze  badania naukowe.    

Na Facebook’u przedstawiamy najciekawsze artykuły dotyczące jaj.

Wspólnie z Fundacją chcemy przed świętami Wielkanocnymi zainteresować jak największą liczbę internautów walorami prozdrowotnymi jaj - na Facebook’u systematycznie przedstawiamy zabawne historyjki obrazkowe, których bohaterami są Doktor Jajo i jego asystentka. Cykl dowcipnych rysunków jest stałym elementem akcji promocyjnej jaj.

Radzimy konsumentom jakie jaja wybrać oraz jakie smaczne i zdrowe potrawy można z nich przyrządzić, nie tylko na Wielkanoc.

Krajowa Izba i Fundacja JedzmyJaja.pl  zachęcają do aktywnego udziału na profilu Facebook.

Z satysfakcją odnotowujemy, że  jaja są w czołówce dietetycznych produktów :    

http://fitness.sport.pl/fitness/1,107702,13389654,Dlaczego_warto_czesto_jesc_jajka___6_POWODOW_.html

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/zywnosc-ktora-ma-najwiekszy-wplyw-na-zdrowie-czosnek-siemie-lniane-jajka/j9egg

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/newsy/na-sniadanie-najlepiej-zjesc-jajko-wiesz-dlaczego/gm4tw9

powrót